obrazek
close

FIME

fime

Elica Grupa motors business unit wywodzi się z FIME, firma została założona w 1974 roku, jako producent i projektant silników elektrycznych. FIME zawsze odznaczała się pionową strukturą, która pozwala tworzyć i kontrolować wewnętrznie wszystkie fazy produkcji, począwszy od surowców.

Z biegiem lat firma rozszerzyła swoją obecność na rynku, aby stać się punktem odniesienia, zarówno w dziedzinie wentylacji domowej (wentylatory do okapów), jak również w dziedzinie ogrzewania (wentylatory do kotłów). Trzydziestoletnie doświadczenie w sektorze wentylacji i ogrzewania sprawia, że Elica Group Company jest dziś, pod marką FIME, liderem na obu rynkach.

Grupa Elica rozwija silne know-how nie tylko w obszarach konstrukcji elektromechanicznej silnika, ale również w mechanice płynów i konstrukcji elektronicznej, które pozwalają oferować urządzenia do zintegrowanych systemów uzdatniania powietrza.

Dział techniczny wyposażony jest w najnowocześniejsze narzędzia do obliczeń oraz symulacji mechaniki płynów, elektromagnetyzmu, zintegrowanych systemów i, co nie mniej ważne, mechanicznej konstrukcji. Oprócz instrumentów wirtualnych dział techniczny jest wyposażony w narzędzia do wspierania i zatwierdzenia zarówno projektów jak i produktów.  Wentylacyjne systemy marki FIME spełniają europejskie normy oszczędności energii i zrównoważonego rozwoju.

Obecne know-how pozwoliło Elice, wejść do komercyjnej branży chłodniczej, gdzie wymagane są technologicznie zaawansowane oraz energooszczędne produkty.

KATALOGI DO POBRANIA: